B energiamärgis

Vabariigi valitsuse määrusega «Energiatõhususe miinimumnõuded» on kehtestatud miinimumnõuded hoonete energiatõhususele. Vastavalt hoone energiakulule väljastatakse energiamärgis vahemikus vahemikus A klassist H klassini. A klass tähistab väikseimat energiakulu, tähestikus järgnevad tähed aga järjest suuremat kulu energia kasutamisele ja sealt tulenevalt ka järjest suuremat rahalist kulu hoone kütmisele.

Kuna ka rahaline kulu küttele on otseselt seotud energiamärgisega ja inimesed on järjest rohkem teadlikud ning nõudlikumad, panustavad kinnisvaraarendajad üha enam uute elamute energiasäästlikkusse. Uute ehitatavate eluhoonete energiaklass peab määruste järgi olema täna vähemalt C.

energiamargisB

Projekti Kolm Venda hoonele on väljastatud energiamärgis B.

B klassi hoonete aastane summaarne energiakulu korterite ühe ruutmeetri kohta peaks jääma vahemikku 101–120 kilovatt-tundi.

A klassi hooneid on linnaruumis keeruline lahendada, kuna vajalik on kasutusele võtta mittetavapäraseid meetmeid ise energia toomiseks, nagu päiksepaneelid, tuulegenraatorid, maaküte jne, mida ei ole linna tihesustusega kinnistul tihti võimalik rakendada.

 

Pikk 43/45/47 kortermajale on energiaklass B saavutamiseks projekteeritud:

  • Energiatõhusust tagavad arhitektuursed lahendused ning BIM projekteerimine
  • Soojusvahetiga korteri põhine sundventilatsioonisüsteem. See tähendab, et ruumide ventileerimiseks võetakse väljasuunatavast õhust taaskasutusse osaliselt soojusenergiat sissepuhutava õhu soojendamiseks.
  • Korterites kolmekordsed pakettaknad
  • Märkimisväärsed soojusisolatsiooni kihid:
    • Eluruumide seinte soojusisolatsiooni paksus on 150-270 mm;
    • Katuse ja maa-aluse parkla lae soojusisolatsiooni paksus 400 mm;

Loe lisaks: https://www.energia.ee/et/kodu-mudel

Võta ühendust!

Sandra Metsa
Sandra Metsa
+372 5667 5713
Kristo Kivisalu
Kristo Kivisalu
+372 5373 3475